Atrakcje

Gmina położona jest w północnej części województwa podkarpackiego o rozległych, czystych ekologicznie terenach, porośniętych w dużej części pięknymi sosnowymi i mieszanymi lasami.

Obszar gminy położony jest w obrębie Sieniawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, ma charakter rolniczy. Oprócz tradycyjnych upraw rozwija się tu hodowla ryb, rosnące znaczenie odgrywają plantacje owoców i warzyw. W gminie nie ma uciążliwych dla środowiska obiektów przemysłowych. Są tu natomiast rozległe lasy, wspaniałe łąki, liczne strumienie i potoki.

 

Przyjemność Staw

O poranku zapraszamy na przechadzkę przy akopanjamencie śpiewu ptaków.Cel altanka różana, gdzie przy szmerze wody i cudnym zapachu najpiękniejszej z kwiatów można zapomnieć o wszelkich problemach.

Po śniadaniu pomostem jak po sznurku trafią Państwo na wyspę a tam altanka romantyczna aż się prosi o wypicie w niej porannej kawy.

Dla aktywnych czekają rowery, boisko do siatki, piłki nożnej, stół do tenisa i barwne latawce na wietrzne dni.

Dla dzieci plac zabaw gdzie każdy z małych odkrywców znajdzie coś dla siebie. Po południu na huśtawce pod czerwonym klonem wysłuchać można koncertu żab skomponowanego na prędce specjalnie dla Państwa.

Wieczorem kolacja na świeżym powietrzu pod wiatą grillową, gdzie prosto z rożna serwujemy dziczyznę i ryby złowione w naszym stawie.

Ponadto "obowiązkowa" degustacja nalewek w ponad 20 smakach.
Nasi goście mogą wędkować w stawie lub wziąć udział w polowaniu z myśliwym.

 

Organizujemy wyprawy do lasu z leśnikiem do rezerwatu "Lupa", na grzybobranie, zbiory owoców runa leśnego oraz historyczne przejażdżki po okolicy.

Pobliskie lasy obfitują w chronione i cenne okazy flory i fauny które wraz z Państwem odkryjemy na nowo!


1 Zabytki
2 Turystyka
3 Grzybobranie
4 Wędkarstwo